Kotvěte moderně a efektivně se zemními vruty

Nechce se Vám dělat výkopy a betonovat základy pro sloupky? Nemusíte. Plotové základy totiž nemusí být z betonu. Se zemními vruty to jde bez kopání, běhání s kolečkem, míchání betonu a čekání na jeho vytvrzení. Vítejte ve světě moderní stavby plotů!

Ten se dnes neobejde bez zemních vrutů, které - na základě našich zkušeností - zkrátí dobu osazení oplocení až o téměř 60%. Je to nejen rychlejší, ale také levnější způsob kotevního systému. Navíc montáž není závislá na počasí, protože šrouby lze zavrtávat i v zimních měsících.

Správně nadimenzovaný zemní vrut je stejně pevný jako betonová patka, avšak s jedním rozdílem - pokud se v budoucnu rozhodnete pro další stavební úpravy, nemusíte pracně demolovat betonové základy. Zemní vruty jednoduše vyšroubujete ven a použijete je tam, kde je aktuálně potřebujete.

 

Zemné skrutky

Jak zavrtat zemní vrut?

V první řadě je třeba připravitvrutu cestu - stačí vrtačkou s dlouhým vrtákem navrtat otvor do zeminy. Nyní následuje samotné šroubování zemního vrutu. Zasunete špičku vrutu do zeminy a začnete vrut otáčet montážním klíčem nebo ráčnou. Po zavrtání a ukotvení již není nutná žádná dodatečná údržba.

 

Zemná skrutka - Kotvenie

Navŕtaná zemná skrutka

 

Jak osadit sloupek do zemního vrutu?

Sloupek, resp. vzpěra musí být zastrčená v zemního vrutu na doraz. Vycentrujte sloupek pomocí sloupkové vodováhy a jeho polohu zajistěte dotažením tří šroubů po obvodu. Následně nasypte ostrohranný granulát, který sloupek v zemnímu vrutu zafixuje.

 

Plotový stĺpik - kotvenie

Stĺpik kotvený zemnou skrutkou

 

Kde všude je možné zemní vruty použít?

Zemní vruty jsou rovněž ideální pro kotvení dočasných staveb, malých dřevěných staveb jako jsou zahradní domky, terasy, přístřešky, či solární panely.

Zemné skrutky kotviace prístrešok

Terasa kotvená zemnými skrutkami

Hojdacka kotvená zemnými skrutkami

V případě potřeby lze jednotlivé vruty znovu použít, přičemž není třeba dělat výkopové práce nebo jiné terénní úpravy.

 

 

Výhody:

 

  •     Dlouhá životnost díky žárovému zinkování
  •     Jednoduchá montáž
  •     Montáž i v zimě
  •     Rychlá demontáž, vhodné na dočasné malé stavby
  •     Vícenásobné použití
  •     Bez kopání a betonování
  •     Variabilita použití
  •     Ekologické řešení
  •     Bezúdržbové použití

 

Všechny velikosti zemních vrutů spolu s příslušenstvím najdete v našem eshopu v sekci zemní vruty.

Zemné skrutky - Použitie

Odporúčané články